1 Biblioteques: usuaris, serveis i recursos
Coordinació: Dra. Carina Rey Martín

Membres: Lluís Agustí Ruiz, Sílvia Argudo Plans, Mònica Baró Llambias, Maite Comalat Navarra, Amadeu Pons i Serra, Andreu Sulé Duesa, Aurora Vall i Casas.

  • Anàlisi d’usuaris: necessitats i nous serveis a les biblioteques 
  • Nous models de gestió participativa i lideratge a les biblioteques 
  • Biblioteques i innovació social 
  • Capacitació i inserció laboral dels seus professionals

 

2 Patrimoni analògic i digital: estudi i gestió
Coordinació: Dr. Pedro Rueda Ramírez

Membres: Lluís Agustí Ruiz, Jordi Andreu i Daufí, Mònica Baró Llambias, Jesús Gascón García, Amadeu Pons i Serra, Carina Rey Martín, Marina Salse Rovira, Miquel Térmens Graells.

  • Patrimoni bibliogràfic i documental: gestió, valorització i promoció 
  • Patrimoni(s) al cinema, la fotografia i els mitjans audiovisuals 
  • Conservació, preservació i sostenibilitat del patrimoni

 

3 Compartició de coneixements: comunicació científica i accés obert
Coordinació: Dra. Núria Ferran Ferrer

Membres: Ernest Abadal Falgueras, Jordi Ardanuy Baró, Ángel Borrego Huerta, Juan-José Boté Vericad, Miquel Centelles Velilla, Maite Comalat Navarra, Javier Guallar Delgado, Gema Santos Hermosa, Marta Somoza Fernández, Cristóbal Urbano Salido.

  • Ciència oberta i data sharing 
  • Creació col·laborativa de coneixement 
  • Nous indicadors i models d’avaluació de la recerca 
  • Recursos educatius oberts 

 

4 Informació i comunicació digital
Coordinació: Dr. Javier Guallar Delgado

Membres: Ernest Abadal Falgueras, Miquel Centelles Velilla, Jorge Franganillo Fernández, Carlos Lopezosa García, Mario Pérez-Montoro Gutiérrez, Marina Salse Rovira, Gema Santos Hermosa, Andreu Sulé Duesa, Mari Vállez Letrado.

  • Tecnologies digitals i transformació social 
  • Informació, comunicació i innovació digital 
  • Impacte de les tecnologies en la cadena de valor dels productes de la informació i la comunicació 

 

5 Polítiques i economia de la cultura
Coordinació: Dr. Lluís Bonet Agustí

Membres: Tino Carreño Morales, Marta Casals Balaguer, Ramon Castells Ros, Manel González Piñero, Anna Villarroya Planas.

  • Condicions de vida i laborals dels professionals de la cultura i el patrimoni 
  • Polítiques i economia de l’ecosistema cultural 
  • Avaluació de l’impacte social de la cultura i el patrimoni

 

6 Comunicació, democràcia i cognició
Coordinació: Dra. Lydia Sánchez Gómez

Membres: Adrien Faure Carvallo, María Ángeles García Asensio, Hibai López-González, José Miguel Tomasena Glennie, Sergio Villanueva Baselga.

  • Comunicació, cultura participativa i innovació social 
  • Mitjans de comunicació i processos cognitius 
  • Educació mediàtica i informacional 

 

7 Narrativa i estètica audiovisuals
Coordinació: Dra. Maddalena Fedele

Membres: Adrien Faure Carvallo, Hibai López-González, Maria Jose Masanet Jordà, José Miguel Tomasena Glennie.

  • Representacions mediàtiques als mitjans contemporanis 
  • Storytelling i transformació social 
  • Transmedialitat i representació 

 

8 Gènere, inclusió i diversitats en Informació, Comunicació i Cultura
Coordinació: Dra. Maria Jose Masanet Jordà

Membres: Juan-José Boté Vericad, Tino Carreño Morales, Marta Casals Balaguer, Maddalena Fedele, Núria Ferran Ferrer, Manel González Piñero, Aurora Vall i Casas, Sergio Villanueva Baselga, Anna Villarroya Planas.

  • Perspectiva de gènere i LGTBI+ en els estudis d’Informació, Comunicació i Cultura 
  • Diferències de gènere i LGBTI+ en contextos mediàtics i culturals